close icon
page-title
Trzy metry nad niebem
Trzy metry nad niebem

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Tres metros sobre el cielo
 • Język oryginalny: Hiszpański
 • Kraj produkcji: Hiszpania
 • Reżyser: Atresmedia

Trzy metry nad niebem • Cały film • Online LEKTOR PL

star7.7
2920Ocen
date2010
loader

Recenzje

 • avatar

  RetroReels

  |15 godziny temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  QuickFlick

  |2 dni temu
  jakość spoko ale czasem wolniej się ładuje. ale film jeden z moich ulubionych
 • avatar

  YesteryearYouth

  |3 dni temu
  Bardzo fajne nie słuchajcie złych opinii polecam
 • avatar

  K-DramaKween

  |5 dni temu
  głupota ludzka nie zna granic - to o tobie jak nie wiesz jak odpalić film po prostu
 • avatar

  GrooveGazer

  |8 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  CinephileCulture

  |11 dni temu
  ludzie wystarczy przeklikać reklamy! A film bardzo spoko takie dosyć świeże spojrzenie na sprawę
 • avatar

  ptasiek_film

  |14 dni temu
  Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci... said noone ever ;D ale spoko nawet historyjka

Spis treści

Gdzie obejrzeć film 3 metry nad niebem 2010 za darmo?

Jeśli szukasz sposobu na obejrzenie pełnego filmu Trzy metry nad niebem online, jedną z opcji jest platforma obejrzyj-to.pl. Możesz tam legalnie i za darmo obejrzeć ten hiszpański dramat młodzieżowy z 2010 roku z lektorem lub napisami w języku polskim. Obejrzyj-to.pl to popularne miejsce do oglądania filmów i seriali, ale nie jest to jedyna dostępna opcja - produkcję Trzy metry nad niebem można znaleźć również na innych platformach VOD.

Trzy metry nad niebem

Dlaczego warto zobaczyć historię miłosną Babi i Hache?

Trzy metry nad niebem to niezwykle poruszająca opowieść o skomplikowanej i namiętnej miłości dwojga młodych ludzi z zupełnie odmiennych światów. Babi (María Valverde) jest spokojną, grzeczną studentką, podczas gdy Hache (Mario Casas) to buntownik o gwałtownym usposobieniu. Choć wydawać by się mogło, że są sobie przeciwieństwami, między nimi narodzi się niekonwencjonalna i elektryzująca relacja.

Film warto obejrzeć, by prześledzić tę ekscytującą historię miłosną, która przypomina współczesną opowieść o Romeo i Julii. Reżyser znakomicie uchwycił dynamikę między dwójką głównych bohaterów, nieustannie zaskakując widza zwrotami akcji i nieprzewidywalnymi wydarzeniami. Trzy metry nad niebem to wspaniała mieszanka namiętności, młodzieńczego buntu i walki o prawdziwą miłość.

Pochodzenie i podstawa literacka

Obraz wyreżyserowany przez Fernando Gonzáleza Molinę powstał na podstawie powieści "Tres metros sobre el cielo" autorstwa Federico Moccia. Książka cieszyła się ogromną popularnością wśród młodzieży i okazała się bestsellerem, co zainspirowało do stworzenia jej ekranizacji. Scenariusz do filmu napisał Ramón Salazar, który umiejętnie przeniósł fabułę z kart powieści na duży ekran, zachowując jej emocjonalną głębię i prawdziwość.

Jak powstał hiszpański dramat młodzieżowy z 2010 roku?

Produkcja filmu Trzy metry nad niebem była dużym przedsięwzięciem ze względu na jego skalę i zaangażowanie znanego hiszpańskiego studia Atresmedia. Obraz kręcony był w Barcelonie oraz jej malowniczych okolicach, takich jak Sitges czy Vilanova i la Geltrú. Zdjęcia plenerowe miały kluczowe znaczenie dla oddania atmosfery i stylu życia przedstawionych w filmie bohaterów.

Podczas realizacji dbano o autentyzm i realizm, czego dowodem była obecność na planie zdjęciowym nastoletnich statystów i konsultantów. Młodzi ludzie pomagali w stworzeniu wiarygodnych postaci i relacji między nimi, a także w uchwyceniu specyficznego dla epoki języka i zachowań. Ich zaangażowanie pozwoliło uzyskać finalny produkt, który w wyjątkowy sposób rezonuje z odbiorcami w młodym wieku.

Kto wyreżyserował i zagrał w produkcji na podstawie powieści Federico Moccia?

Hiszpański dramat młodzieżowy Trzy metry nad niebem wyreżyserował Fernando González Molina. Obraz powstał na podstawie bestsellerowej powieści Federico Moccia pod tym samym tytułem. W rolach głównych wystąpili María Valverde jako Babi oraz Mario Casas, który wcielił się w postać Hache'a.

María Valverde znana była już wcześniej z takich produkcji jak Masjawki czy Czerwone węże. Rola Babi przyniosła jej jednak ogromną popularność i uznanie wśród krytyków za świetną grę aktorską. Mario Casas z kolei dopiero tym filmem przypieczętował swoją pozycję wschodzącego talentu hiszpańskiego kina.

Trzy metry nad niebem

Czym się wyróżnia nieprzewidywalna relacja filmowej pary nastolatków?

Babi i Hache tworzą w Trzy metry nad niebem niesamowicie elektryzującą parę, której historia miłosna z pewnością pozostawi niezatarte wspomnienia u widza. Ta dwójka mieszkańców Barcelony pochodzi z dwóch kompletnie różnych światów - ona jest grzeczną, zdyscyplinowaną uczennicą, on zbuntowanym łobuzem otoczonym przyjaciółmi z podejrzaną przeszłością.

Choć wszystko ich dzieli, nie mogą oprzeć się przyciągającej ich do siebie sile, co prowadzi do wybuchu namiętnego i nieprzewidywalnego związku. Reżyser celowo stawia głównych bohaterów w skrajnych sytuacjach, przez co cały czas trzyma widza w niepewności co do dalszych losów tej niebanalnej relacji. Babi i Hache muszą stawić czoła nie tylko własnemu usposobieniu, ale też rodzinom i otoczeniu, które sprzeciwia się ich miłości.

Jakie sceny z obrazu na długo zapadają w pamięć?

Film Trzy metry nad niebem obfituje w wiele niezapomnianych, poruszających scen. Na szczególną uwagę zasługują sekwencje, w których Babi i Hache wykazują się niezwykłą odwagą i lekceważeniem niebezpieczeństw dla swojej miłości. Jedną z takich pamiętnych chwil jest ucieczka pary motocyklem przed rodzicami dziewczyny - scena ta pokazuje desperację i gotowość bohaterów, by pozostać ze sobą za wszelką cenę.

Trudno też zapomnieć o kilku wzruszających momentach, gdy pomimo licznych przeszkód i konfliktów para doświadcza prawdziwych uczuć i wyjątkowej więzi. Słynna scena tańca w pubie, kiedy Babi i Hache zatracają się we wzajemnej namiętności, to przykład niezwykle sugestywnego przekazu emocji między nimi. Równie poruszające są finalne sceny filmu, które zmuszają widza do głębokich refleksji na temat istoty prawdziwej miłości.

Podobne filmy

Bogna Rutkowska

Bogna Rutkowska

Witajcie! Tu Bogna Rutkowska, entuzjastka romansów i melodramatów. Uwielbiam wzruszające love stories, piękne kostiumy, gwiazdorskie kreacje. W recenzjach oceniam chemię między aktorami, wiarygodność uczuć, visual storytelling. Szukam filmów romantycznych z klasą, nieoczywistych i poruszających. Przeżyjmy razem wielkie ekranowe miłości!

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 2920

Udostępnij